Zaparcia - co z tym zrobić?

Pogadajmy o diecie, zdrowym odżywianiu i sporcie. Chcesz schudnąć, zacząć swoją przygodę na siłowni? A może po prostu szukasz ciekawych fit przepisów? Dołącz do dyskusji i podziel się swoimi pomysłami!
łowca

Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: łowca »

Zatwardzenie u dziecka nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwierają dziecku najróżniejsze dolegliwości, a samo wypróżnianie po dłuższym czasie jest dla niego bardzo nieprzyjemne, bolesne. Ostatnio miałam taki problem z synem i nie wiem co mogę jeszcze zrobić
Awatar użytkownika
stokrotka
Posty: 177
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:12

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: stokrotka »

To prawda, małemu dziecku nie przetłumaczysz jak powinien się odżywiać, nie zahamujesz też nawykowych zaparć jeśli dziecko z powodu bólu będzie się bało robić kupę. Dlatego lekarze od razu doradzają preparat xenna balance junior zanim wypróżnianie się będzie dla malucha stresujące
Mangą98

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Mangą98 »

stokrotka pisze: ↑17 cze 2021, 21:15 To prawda, małemu dziecku nie przetłumaczysz jak powinien się odżywiać, nie zahamujesz też nawykowych zaparć jeśli dziecko z powodu bólu będzie się bało robić kupę. Dlatego lekarze od razu doradzają preparat xenna balance junior zanim wypróżnianie się będzie dla malucha stresujące
Nie wiem jak małe jest dziecko, ale idealne na zaparcia są suszone śliwki. Można zjeść po prostu takie śliwki lub zrobić z nich kompot - efekt gwarantowany.
Awatar użytkownika
caryca
Posty: 150
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:52

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: caryca »

Na zaparcia też działają pozytywnie probiotyki, zwłaszcza ten który ja mam czyli proctolact. Ma on w składzie nie tylko pożyteczne bakterie które pomagają utrzymać prawidłowy mikrobiom ale także inulinę która pomaga w przesuwać masy kałowe a co za tym idzie poprawia regularność wypróżnień
KasiaĆ1985

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: KasiaĆ1985 »

A co jeżeli zaparcia dotyczą małych dzieci ? bo ja własnie niedawno miałam taki epizod moją 3 letnią córką i nie wiedziałam jak mogę jej pomóc bo w końcu to jest bardzo małe dziecko. Dostałam w aptece jakiś syrop ale zwiększył tylko boleści brzucha a córka w dalszym ciągu nie mogła zrobić kupki. Moja znajoma, która pracuję w innej aptece przyniosła mi czopki. Na początku byłam w lekkiej konsternacji....czopki dla 3 latki ? czy to bezpieczne ?. Jak się okazało czopki są dla dzieci od 2 roku życia i mają świetny skład.Córka bez problemu się wypróżniła, bez bólu i efektu przeczyszczenia.
KasiaĆ1985

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: KasiaĆ1985 »

KasiaĆ1985 pisze: ↑29 lip 2021, 16:04 A co jeżeli zaparcia dotyczą małych dzieci ? bo ja własnie niedawno miałam taki epizod moją 3 letnią córką i nie wiedziałam jak mogę jej pomóc bo w końcu to jest bardzo małe dziecko. Dostałam w aptece jakiś syrop ale zwiększył tylko boleści brzucha a córka w dalszym ciągu nie mogła zrobić kupki. Moja znajoma, która pracuję w innej aptece przyniosła mi czopki. Na początku byłam w lekkiej konsternacji....czopki dla 3 latki ? czy to bezpieczne ?. Jak się okazało czopki są dla dzieci od 2 roku życia i mają świetny skład.Córka bez problemu się wypróżniła, bez bólu i efektu przeczyszczenia.
aaa i czopki nazywają się eva qu bambini !!!!

jak zarabiać na reklamach youtube
Żanka

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Żanka »

KasiaĆ1985 pisze: ↑29 lip 2021, 16:05
KasiaĆ1985 pisze: ↑29 lip 2021, 16:04 A co jeżeli zaparcia dotyczą małych dzieci ? bo ja własnie niedawno miałam taki epizod moją 3 letnią córką i nie wiedziałam jak mogę jej pomóc bo w końcu to jest bardzo małe dziecko. Dostałam w aptece jakiś syrop ale zwiększył tylko boleści brzucha a córka w dalszym ciągu nie mogła zrobić kupki. Moja znajoma, która pracuję w innej aptece przyniosła mi czopki. Na początku byłam w lekkiej konsternacji....czopki dla 3 latki ? czy to bezpieczne ?. Jak się okazało czopki są dla dzieci od 2 roku życia i mają świetny skład.Córka bez problemu się wypróżniła, bez bólu i efektu przeczyszczenia.
aaa i czopki nazywają się eva qu bambini !!!!
Te czopki są super. skuteczne i bezpieczne. Z czystym sumieniem polecam do stosowania, jeżeli dziecko ma problem z zaparciami. W naszym przypadku były bardzo skuteczne
Nastka

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Nastka »

Czytam powyższe komentarze i widzę, że znacie czopki evaqu bambini od dawna. Ja dowiedziałam się o niech może z miesiąc temu. Moja córeczka miała zaparcia z którymi próbowalismy sobie poradzić na różne sposoby. Również była woda, soki, owoce, suplementy czy syropy, ale poprawa była minimalna a po jakimś czasie problem znowu wracał.
Koleżanka, która pracuje w aptece powiedziała mi o tych czopkach. Kupiłam opakowanie i okazało się, że to strzał w 10!. Magda pozwalała je sobie aplikować i po kulku minutach już siedziała na nocniku. Fajne są bo działają miejsco
Renata

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Renata »

Miałam okropne zaparcia i pomogły mi wtedy czopki musujące evaqu. Działają szybko, ale nie gwałtownie, oraz pomagają regulować wypróznianie.
Czasem jeszcze zaparcia pojawiają się sporadycznie, ale mam czopki w domowej apteczce i szybko potrafię sobie z nimi poradzić
ODPOWIEDZ