Choroby pszenicy

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
maniek

Choroby pszenicy

Post autor: maniek »

Jakie choroby tego zboża są najbardziej groźne i jak przed nimi ustrzec uprawy? zaczynam działać jako rolnik, nie wiem jeszcze zupełnie jak się za to zabrać. a chce siać pszenicę.
Awatar użytkownika
irka
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2019, 17:00

Re: Choroby pszenicy

Post autor: irka »

Najczęściej występujące choroby pszenicy to mączniak prawdziwy, rdza pszeniczna a także brunatna plamistość liści. Choroby te pojawiają się naprawdę często ale dość łatwo można z nimi walczyć. Jak się chcesz dowiedzieć jak to zobacz tutaj https://www.gazeta-mosina.pl/2019/jak-w ... cy-ozimej/ . Podają jakie środki ochrony roślin stosuje się zazwyczaj w takim przypadku. Nie ma co się martwić na zapas, obserwować zboże i w razie zmian - reagować.
Awatar użytkownika
venduin
Posty: 189
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:07

Re: Choroby pszenicy

Post autor: venduin »

I niestety jest tego coraz więcej. Przeczytajcie sobie tutaj https://notatek.pl/grupy-jakosciowe-pszenicy trochę więcej szczegółowych informacji na temat grup jakościowych pszenicy z roku na rok niestety idzie to wszystko w złym kierunku. Rolnicy muszą znaleźć jakiś sposób i to czym prędzej...
koleś

Re: Choroby pszenicy

Post autor: koleś »

Właściwie, to nikt się nie zastanawia, ile dla naszego rozwoju, dla naszego przemysłu robią rolnicy. Prezentowane przez nich usługi rolnicze są przede wszystkim czymś, co pozwolą nam na co dzień odżywiać się. Ja bardzo szanuję ich pracę, ale również te osoby, które im pomagają.
poliśka44

Re: Choroby pszenicy

Post autor: poliśka44 »

Tutaj znajdziesz opis chorób https://www.gazeta-mosina.pl/2019/jak-w ... cy-ozimej/ . Bardzo fajny portal, dużo wiedzy i cennych porad.
ODPOWIEDZ