Jak wybierać szkołę podstawową

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: lulka »

Czym się kierować przy wyborze szkoły podstawowej? zależy mi by synek od samego początku miał dostęp do edukacji na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: yataa »

Uważam, że bezcenne są przede wszystkim opinie znajomych. poza tym jak wysoki poziom to raczej szkoły prywatne a nie państwowe.
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: marija80 »

Ja też jestem zdania, że placówki prywatne mają zwyczajnie bardziej rozbudowaną ofertę edukacyjną. Ja zapisałam corcie do warszawskiej Te Vizji na Ochocie i śmiało mogę przyznać, że szkoła spełnia nasze oczekiwania.
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: lulka »

też jestem z Warszawy i chętnie dowiem się czegoś więcej na temat tej szkoły. jak się można umówić na spotkanie by obejrzeć placówkę?
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: marija80 »

generalnie uważam, że to prestiżowe miejsce. Szkoła oferuje wysoki poziom nauczania i dostęp do licznych zajęć fakultatywnych. Klasy są kameralne, wszyscy się znają więc i atmosfera jest bardziej rodzinną niż w przepełnionych szkołach państwowych. Jeśli chodzi o spotkania to po nowym roku pewnie pojawi się plan dni otwartych, są organizowane średnio raz w miesiącu od stycznia do czerwca także na pewno będziesz miała okazję zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje na co dzień.
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 61
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:58

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: Dorota »

Bardzo ważna jest lokalizacja, tutaj nie ma co się oszukiwać, dziecko codziennie na drugi koniec miasta dojeżdżało nie będzie. Na Wilanowie w Warszawie jakby ktoś z Was szukał szkoły to polecam Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Wiktorii Wiedeńskiej. Prowadzi ją Fundacja Varsovia. To bardzo dobra szkoła, z tradycjami. Wysoko w rankingach jest.
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: lulka »

ok w takim razie po nowym roku będę częściej zaglądać na stronkę szkoły by nie przegapić rozpiski tych spotkań :) a co się na nich dzieje tak ogólnie ?

uchwyt projektora sufitowy
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: marija80 »

pewnie, warto! Idziecie całą rodzinką i poznajecie szkołę jako budynek, nauczycieli, bierzecie udział w przykładowej lekcji, Jak dla mnie bomba, już po pierwszej wizycie nie miałam wątpliwości, że to jest własnie TA szkoła :)
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: lulka »

dzięki, brzmi to naprawdę dobrze. Mam nadzieje, ze u nas będzie podobnie :)
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: marija80 »

na pewno :) trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
mailik6
Posty: 30
Rejestracja: 28 paź 2019, 8:20

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: mailik6 »

Szkoła podstawowa, do której będzie chodziło dziecko musi być odpowiednia. Jak ma się na oku kilka placówek to warto dokładniej się przyjrzeć każdej z nich. Zdecydowanie Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie jest jedną z lepszych. Tutaj dziecko ma wiele zajęć dodatkowych i uczy się bez stresu w małej klasie.
Awatar użytkownika
olifek
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:48

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: olifek »

Też sprawdzaliśmy prywatne szkoły w naszej okolicy i Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie okazała się najlepsza. Zależało nam na tym, by dziecko miało jak najmniej stresu. Dzięki temu może szybko robić postępy w nauce. Bardzo dobra szkoła.
Awatar użytkownika
jurka
Posty: 115
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:27

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: jurka »

Wybór szkoły dla dziecka to nie lada wyzwanie - znam to z własnego doświadczenia. Mieliśmy wysłać dziecko do szoły publicznej, ale w ostatnim momencie zmieniliśmy zdanie i wybraliśmy właśnie Te Vizję w Warszawie, o której już tutaj wspominaliście. Nie żałujemy decyzji :)
Awatar użytkownika
Alicja00
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2019, 21:45

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: Alicja00 »

Córka chodzi do Te Vizji i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Bardzo długo szukałam odpowiedniej szkoły i w końcu się udało. Szkoła stawia na naukę języków obcych i matematyki. W dodatku zajęcia są prowadzone bardzo ciekawie dlatego dziecko nie zniechęca się do nauki
Awatar użytkownika
Alicja00
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2019, 21:45

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: Alicja00 »

Musisz najpierw zastanowić się jakie kryteria ma szkoła spełniać. Ja dla swoich dzieci wybrałam Te Vizję na Ochocie. Szkoła jest na prawdę świetna bardzo duży nacisk kładzie na języki co w tych czasach jest bardzo ważne.
Awatar użytkownika
Badaka
Posty: 161
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:55

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: Badaka »

Dobrze jest właśnie porozmawiać z innymi rodzicami, zrobić dobry wywiad w kilku szkołach. Ja od razu wiedziałam, że wybierzemy prywatną szkołe. Zależy mi bardzo na angielskim i tu Te Vizja sprawdziła się idealnie w tym przypadku. 8 godzin angielskiego tygodniowo.
Awatar użytkownika
Ultrafara
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:26

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: Ultrafara »

Troszkę trzeba pomyśleć o swojej, rodzica wygodzie, ale przede wszystkim o dobru dziecka. Wiadomo, że najlepiej będzie wybrać placówkę gdzie jest dobry poziom nauczania i można liczyć na dużo języków obcych. U mnie faworytem była Te Vizja i też na tą szkołę się zdecydowaliśmy.
Awatar użytkownika
mariola12
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:20

Re: Jak wybierać szkołę podstawową

Post autor: mariola12 »

Moja córka uczeszcza do normalnej szkoły państwowej i jest bardzo zadowolona, na stronie jaką jest http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne są nagrody dla dzieci do wygrywania w konkursach, chcę poruszyć ten temat na zebraniu aby coś dzieciom zorganizowac.
ODPOWIEDZ