Ośrodek terapii uzależnień

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
Awatar użytkownika
funcia
Posty: 76
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:58

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: funcia »

Jeśli w waszym otoczeniu jest osoba, która ma problem z alkoholem warto by udała się na leczenie do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo wsparcie dla trzeźwiejącego alkoholika jest niezwykle istotna warto prosić przyjaciół i rodzinę o pomoc, nawet jeżeli nasze relacje nie są takie jak kiedyś.
Awatar użytkownika
Barucha
Posty: 191
Rejestracja: 30 maja 2019, 10:57

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Barucha »

To ja moge jeszcze polecic osrodek Tratwa w Wisle. Naprawde swietny zespol terapeutow i specjalistow, dali sobie rade z moim bratem, ktory byl naprawde ciezkim przypadkiem
Awatar użytkownika
partacz
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:31

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: partacz »

No tak, takie ośrodki też bywają potrzebne. A znacie może tego terapeutę http://uzaleznienia-ostroleka.pl/
Macie tutaj namiary:
ul. Hallera 29 A, II Piętro, 07-410 Ostrołęka
Awatar użytkownika
Diego
Posty: 30
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:09

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Diego »

Chce potwierdzić, że takie leczenie jest potrzebne każdemu uzależnionemu. Sam zmusiłem się do leczenia właśnie w Ośrodku terapii uzależnień Nefo i od trzech miesięcy jestem nie pijącym alkoholikiem. Wiem, że to krótko ale dla mnie każdy dzień bez picia jest sukcesem. W ośrodku jest fachowa pomoc i terapia ta działa bo spotkałem dużo rodzin którym pomogli tylko trzeba odważyć się i zwrócić o pomoc
Awatar użytkownika
penny
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2019, 17:07

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: penny »

A propos walki z uzależnieniem, niedawno znalazłam artykuł o olejach konopnych, które mają pozytywny wpływ na układ nerwowy człowieka. Posiadają wiele właściwości terapeutycznych ze względu na interakcje z układem endokannabinoidowym i coraz częściej przepisywane są przez lekarzy jako środki lecznicze na całym świecie. Może też warto zainteresować się tym tematem, jak się zapatruje medycyna na ich działanie w leczeniu uzależnień.
Awatar użytkownika
ropucha
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:29

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ropucha »

Hejka. Tak do końca to nie znam się akurat na tym temacie, ale sądzę że zgłoszenie się osoby uzależnionej do takiego ośrodka leczenia uzależnień może być bardzo kluczowe i pomocne aby w ogóle dać sobie radę z danym uzależnieniem. Wiem, że znalezienie takiego ośrodka nie dla każdego jest proste, dlatego też warto posiłkować się takim Ranking ośrodków terapii który jest jakby takim drogowskazem po wszystkich ośrodkach. Także tam z pewnością uda się każdemu odnaleźć bardzo dobry ośrodek
językowa

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: językowa »

Ośrodków terapii uzależnień jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego o jakim uzależnieniu mowa, bo jednak od tego zależy wybór ośrodka. Jeśli mowa o alkoholizmie to moim zdaniem bardzo kluczowym momentem jest detoks alkoholowy. I taki detoks jest możliwy w ośrodku Detoks Fenix. Już sama nazwa tego ośrodka wskazuje jest to bardzo dobry ośrodek w którym to odbyć możemy detoks alkoholowy.
łąka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: łąka »

Tak się zastanawiam czy wiecie co powoduje uzależnienie od alkoholu. uzależnienie od alkoholu to bardzo częsty problem w polskim społeczeństwie o którym wiele osób może nie zdawać sobie sprawy. niekiedy uzależnienie od alkoholu danego osobnika nie jest widoczne. alkoholizm jest jednak chorobą postępującą dlatego też warto ją leczyć a najlepiej zgłosić się do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
Małgosia

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Małgosia »

łąka pisze: ↑06 paź 2020, 11:49 Tak się zastanawiam czy wiecie co powoduje uzależnienie od alkoholu. uzależnienie od alkoholu to bardzo częsty problem w polskim społeczeństwie o którym wiele osób może nie zdawać sobie sprawy. niekiedy uzależnienie od alkoholu danego osobnika nie jest widoczne. alkoholizm jest jednak chorobą postępującą dlatego też warto ją leczyć a najlepiej zgłosić się do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
Moim zdaniem coraz szybsze życie i mnóstwo codziennych problemów, powodują częste uzależnienia nie tylko alkoholowe. Często zamiast uzależnień, ludzie wpadają też w depresję a jest to również bardzo niebezpieczna choroba. Z własnego doświadczenia mogę polecić ośrodek https://osrodekprzebudzenie.org/ leczą tam zarówno problemy z uzależnieniami różnego typu, jak i depresję.
Awatar użytkownika
tristan
Posty: 93
Rejestracja: 18 cze 2020, 22:13

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: tristan »

Jeśli chodzi o ośrodek zajmujący się detoksem i odtruwaniem od alkoholu, narkotyków, leków czy dopalaczy to doradzam wam Medex-Vip https://www.medex-vip.pl/ w pobliżu Konina. Świetna placówka, profesjonalna, solidna. Brat po takim detoksie u nich zdecydował się na leczenie uzależnienia i w konsekwencji jest trzeźwy już od ponad roku.
Awatar użytkownika
migrena
Posty: 114
Rejestracja: 13 sie 2019, 9:09

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: migrena »

Jak leczenie to śmiało mogę polecić ekipę https://osrodkiterapeutyczne.pl/terapie ... lizmu.html bardzo mi pomogli na początku własnie jeżeli chodzi o problemy rodzinne i depresję, są rewelacyjni, dobry kontakt ogólnie z nimi mialam , super sprawa. Polecam każdemu
Żanetka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Żanetka »

Alkoholizm naprawdę może zniszczyć życie i to nie tylko osobie uzależnionej, ale też jej bliskim. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pomoc. Dobry ośrodek terapeutyczny, a właściwie ludzie tam pracujący naprawdę mogą pomóc stanąć na nogach. W Krakowie jest ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl i wiem, że wiele osób sobie chwali to miejsce.
Miś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Miś »

Jeżeli chcecie pozbyć się uzależnienia od alkoholu warto zacząć od dobrania metody leczenia. Są wszywki, detoksy, terapie AA - grupowe, rodzinne a nawet indywidualne. Każdej osobie uzależnionej odpowiada inna metoda leczenia. Udało mi się znaleźć artykuł o wszywka alkoholowych oraz zaszyciu alkoholika - http://apsik-zdrowie.pl/Jak-postarac-si ... lkoholowa/
Jeżeli kogoś interesuje właśnie ta metoda leczenia polecam najpierw zapoznać się z artykułem, żeby zrozumieć na czym terapia Esperalem polega.

krople do oczu z kwasem hialuronowym
Awatar użytkownika
mencka
Posty: 69
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:53

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: mencka »

Wydaje się, że zaszycie alkoholowe Pułtusk jest bardzo skuteczne w leczeniu uzależnień od alkoholu, a w każdym razie tak słyszałam. Znam także osobę, która na zabieg się zdecydowała i właśnie to dzięki niemu ostatecznie odstawiła butelkę. Oczywiście wsparcie terapeuty jest także istotne
mać

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: mać »

osoba uzależniona od alkoholu przez swoje uzależnienie i związane z nim zachowania dezorganizuje życie pozostałym członkom rodziny jak wiadomo jest nieprzewidywalne Nie daje poczucia bezpieczeństwa i spokoju dlatego też warto porozmawiać z tą osobą i pokierować go na leczenie w ośrodku Terapii Uzależnień nefo
ślimak

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ślimak »

Uzależniamy się od różnych rzeczy, dlatego tak naprawdę nie ma co się załamywać, tylko szukać pomocy. Trudno jest samemu zauważyć, że się jest w czymś uzależnionym, dlatego też słuchajmy bliskich. Ja na przykład męża do Forest chcę zapisać, nadużywa alkoholu, robi się agresywny. Ale na razie tego nie chce przyjąć do zrozumienia.

bennon
Małgośka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Małgośka »

Ja znam świetny ośrodek. Mój tata przeszedł tam leczenie odwykowe i jestem bardzo szczęśliwa bo pomogli mu pokonać nałóg. Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit położony niedaleko Opola, blisko jezior turawskich to wspaniałe miejsce w którym pacjenci mogą nie tylko podjąć terapię ale i odpoczać.
Rafał J.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Rafał J. »

funcia pisze: ↑08 sie 2019, 7:38 Jeśli w waszym otoczeniu jest osoba, która ma problem z alkoholem warto by udała się na leczenie do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo wsparcie dla trzeźwiejącego alkoholika jest niezwykle istotna warto prosić przyjaciół i rodzinę o pomoc, nawet jeżeli nasze relacje nie są takie jak kiedyś.
W Warszawie bardzo dobrzy specjaliście do walki z uzależnieniami są w Medyczny Detox, bardzo pomogli mojej rodzinie.
aśka90

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: aśka90 »

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie psycholog, psychoterapeuta dr Marta Melka-Roszczyk Poznań: https://melka-roszczyk.pl/. Chodziłam do tej pani na terapię i muszę przyznać, że bardzo mi pomogła. Dużo lepiej się czuję dzięki jej pomocy. Także w przypadku uzależnień taka terapia bardzo pomaga.
papciuś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: papciuś »

Otóż właśnie to. Czy wiedzieliście od razu, że jeśli macie problem z uzależnieniem to najlepsze co możemy zrobić to znaleźć jakiś dobry ośrodek leczenia uzależnień. Dlatego też sama zaczęłam przeszukiwać internet bo jednak tam znacznie szybciej coś konkretnego można znaleźć. I tak też znalazłam ośrodek Mental Relax. Jest to bardzom dobry ośrodek w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów którzy to doskonale poradzą sobie z danym uzależnieniem.
Julia34

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Julia34 »

Ja z kolei słyszałam, że większą skuteczność wykazuje zaszycie alkoholowe. Myślę, że w przypadku leczenia uzależnienia, warto o tym pomyśleć. Aby dokładnie poznać, na czym polega zabieg, możecie zajrzeć na https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywk ... -wrzesnia/. Zabieg zaszycia alkoholowego proponuje się osobom, które są w silnym stopniu uzależnione od spożywania alkoholu. Podjęcie decyzji o poddaniu się zabiegu umieszczenia Esperalu pod skórą jest krokiem do utrzymania życia w trzeźwości. Zestawiając ze sobą koszty codziennego zakupu alkoholu z ceną wszywki alkoholowej można stwierdzić, że jest ona bardzo niska.
bolek3

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: bolek3 »

Wszystko zależy o jakie uzależnienie chodzi bo to rozne podejscie trzeba stosować. Na przyklad leczenie seksoholizmu to skomplikowana sprawa ale też da się tutaj pomóc i są specjalnie ośrodki ktore się w tym specjalizuja
alicjages

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: alicjages »

Polecam Wam ośrodek leczenia uzależnień Wrocław - jedyny taki ośrodek w województwie dolnośląskim. Pracują tam sami specjaliści, dlatego możecie być pewni jakości usług.
ODPOWIEDZ