Remont

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
romćo

Remont

Post autor: romćo »

Jeżeli chcemy utrzymywać nasze mieszkanie lub dom w odpowiedniej kondycji która może nam pozwolić na czerpanie radości z zamieszkiwania w niej to należy wykonywać okresowe prace konserwacyjne, takie jak remont. Czasem zdarzają się awarie wymagające pilnej interwencji, jednak we wszelkich pozostałych sytuacjach zdecydowanie warto wszystko sobie rozplanować i nie podejmować pochopnej decyzji przez co możemy sobie po prostu skomplikować cały proces i utrudnić drogę do osiągnięcia sukcesu jakim jest poprawnie przeprowadzony remont. Przy holistycznym podejściu na wiele kwestii które pojawiają się przy realizacji wszelkich prac pojawia się wiele pytań na które należy znaleźć odpowiedzi. Czy potrzebny jest gruntowny zakres prac? Czy trzeba wszystko robić za jednym podejściem? Czy tynk koniecznie trzeba wymieniać? Czy może nie jest w tak złym stanie i wystarczą ewentualnie jakieś prace naprawcze, dzięki którym unikniemy czasochłonnej pracy, której efekty niekoniecznie muszą być widoczne pod finalną warstwą wykończenia. Pytań naturalnie jest wiele i na im więcej tych pytań znajdziemy odpowiedź na początku tym lepiej. Poprawnie określony plan oraz harmonogram prac zapewni nam spokój w trakcie realizacji i odpowiedni poziom wykończenia - pod warunkiem, że pod odpowiednim nadzorem. Przykładowo taka praca jak malowanie może być wykonana samodzielnie, jednak istnieją bardziej skomplikowane prace, które może nie tyle wymagają jakiejś rozległej i specjalistycznej wiedzy co doświadczenia w wykonaniu, które zaowocuje solidnymi efektami naszej pracy. Tak jak malowanie za pomocą pędzli i wałków nie jest skomplikowane i wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, tak decydując się na remont możemy napotkać na naszej drodze bardziej skomplikowane prace, które nie są w żaden sposób możliwe do wykonania przez osobę bez doświadczenia, która nie ma większego pojęcia o pracach remontowych. Jednak nic straconego, na rynku bowiem istnieje wiele firm- z mniejszym lub większym doświadczeniem wykonujących remonty. Najważniejsze to skontaktować się z odpowiednim wykonawcą, a żeby tak się stało to trzeba sprawdzić (o ile mamy taką możliwość) jej poprzednie osiągnięcia. I o ile malowanie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, tak gładź jest zadaniem dla osoby / osób z doświadczeniem. Podobnie jak w przypadku tynku tak i tutaj można popełnić błędy, które nie będą proste do zniwelowania czy naprawy, dlatego do wszelkich prac wykończeniowych warto podchodzić z należytym im szacunkie, ponieważ nie wybaczają błędów.
fózka

Re: Remont

Post autor: fózka »

ja planuję wymianę części sprzętu AGD, na pewno wymienię okap, mam już upatrzony electrolux hob2hood, spodobało mi się to, ze ten okap sam sie włącza jak się coś gotuje, trzeba go tylko zintegrować z płytą kuchenną.
bątan

Re: Remont

Post autor: bątan »

Większe remonty mam zrobione w lecie, ale trochę się bawię teraz wystrojem, można tanim koszem zrobić fajne dekoracje do domu, żeby sobie ułatwić pracę zamówiłem wiertarko-wkrętarkę ryobi one+, kupiłem zestaw z akumulatorem, ładowarką i torbą w ich oficjalnym sklepie na allegro
ęlah

Re: Remont

Post autor: ęlah »

większość rzeczy w domu robię sam, daje mi to mnóstwo frajdy. Przydaje się mieć w domu kilka podstawowych elektronarzędzi, mój nr 1 to wiertarko-wkrętarka, najczęściej z tego urządzenia korzystam, widziałem na allegro w ich sklepie fajny zestaw na start, z akumulatorem, ładowarka i torbą
Nariń

Re: Remont

Post autor: Nariń »

Czy ktoś z Was brał w ostatnim czasie pożyczkę na remont? Chcę trochę odświeżyć mieszkanie, może jeszcze przed świętami się uda, ale szukam jakiejś dobrej oferty pożyczki.
oewonga_pożyczki

Re: Remont

Post autor: oewonga_pożyczki »

Cześć,
Jestem Tomek, pracuję w Wonga. W ofercie mamy darmową pożyczkę do 1000 zł na 30 dni. Jeśli jednak chcesz rozłożyć spłatę swojego zobowiązania na raty, to w Wonga możesz pożyczyć do 20 000 zł nawet na 48 miesięcy. Całkowity koszt takiej pożyczki poznasz w momencie składania wniosku, jeszcze przed jego zaakceptowaniem.
Jeśli jesteś nowym klientem, to możesz skorzystać z naszej promocji pożyczki ratalnej, w której RRSO wynosi jedynie 19,9% (regulamin: https://www.wonga.pl/regulamin-rrso).
Należy pamiętać, że przyznajemy pożyczki w wyniku pozytywnej decyzji kredytowej na podstawie wniosku , który należy złożyć na stronie wonga.com bądź telefoniczne, kontaktując się z naszą infolinią.
Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub poprzez chat na https://www.wonga.pl/live_chat. Możesz również zamówić rozmowę na naszej stronie internetowej.
W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomek | Ekspert wonga.com
* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
Awatar użytkownika
magdap
Posty: 74
Rejestracja: 10 lut 2020, 15:55

Re: Remont

Post autor: magdap »

U mnie także remont kuchni. Zdecydowałam się na odświeżenie ścian, szare meble w stylu skandynawskim i drewniany blat. Planuję przy okazji jeszcze zakup ekspresu do kawy. Wstępnie jestem zdecydowana na ten model: Sage The Barista Touch. Kojarzycie tę markę? A może ktoś z Was ma w domu ekspres od tego producenta? ;)
Patryś09

Re: Remont

Post autor: Patryś09 »

Jeśli chodzi o remont mieszkania to uważam, że warto poszukać firmę, która wykona remont za nas aby zaoszczędzić czas i nerwy. W internecie można znaleźć zlecenia remontowe i porównać kilka firm oraz zdecydować, która według nas wykona remont najlepiej.
ODPOWIEDZ