moczenie nocne u dziecka

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
łopata

moczenie nocne u dziecka

Post autor: łopata »

Co zrobić jak dziecko już od dłuższego czasu się moczy, go jakiego specjalisty iść??co może być przyczyną? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ważka

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: ważka »

łopata pisze: ↑31 maja 2021, 13:32 Co zrobić jak dziecko już od dłuższego czasu się moczy, go jakiego specjalisty iść??co może być przyczyną? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
przyczyn moczenia się może być naprawdę dużo np. stres, nieduża pojemność pęcherza, bardzo twardy sen, ile lat ma twoje dziecko? d dawna się go zdarza?
Kriśka

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Kriśka »

łopata pisze: ↑31 maja 2021, 13:32 Co zrobić jak dziecko już od dłuższego czasu się moczy, go jakiego specjalisty iść??co może być przyczyną? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Podłączam się pod pytanie. Mam podobny problem, moje dziecko niedługo skończy 6 lat i nadal moczy łóżko w nocy. Myślałam, że z czasem z tego wyrośnie, ale to już chyba zbyt długo trwa.
karliś

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: karliś »

Kriśka pisze: ↑29 cze 2021, 8:51
łopata pisze: ↑31 maja 2021, 13:32 Co zrobić jak dziecko już od dłuższego czasu się moczy, go jakiego specjalisty iść??co może być przyczyną?
Podłączam się pod pytanie. Mam podobny problem, moje dziecko niedługo skończy 6 lat i nadal moczy łóżko w nocy. Myślałam, że z czasem z tego wyrośnie, ale to już chyba zbyt długo trwa.
Moczenie nocne powyżej 5 roku życia powinno się leczyć. Zajmuje się tym zwykle nefrolog, ale są przypadki, które potrzebują tez pomocy psychologicznej. Na początek sugerowałabym wizytę po prostu u pediatry, zbada dziecko, sprawdzi krew, mocz i pokieruje co robić dalej
Ołga

Re: moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ołga »

karliś pisze: ↑29 cze 2021, 14:09 Moczenie nocne powyżej 5 roku życia powinno się leczyć. Zajmuje się tym zwykle nefrolog, ale są przypadki, które potrzebują tez pomocy psychologicznej. Na początek sugerowałabym wizytę po prostu u pediatry, zbada dziecko, sprawdzi krew, mocz i pokieruje co robić dalej
Spokojnie, w pierwszej kolejności warto się właśnie skonsultować z pediatrą, ale do tej pory polecam zajrzeć na stronę https://suchyporanek.pl tam można znaleźć odpowiedź na sporo pytań dotyczących moczenia nocnego.
ODPOWIEDZ