Opinie na temat karm Barf Primex

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: yataa »

Witam wszystkich właścicieli psów :) Mam pytanko związane z karmami - czy kojarzycie te z firmy Primex ? Jesteśmy własnie w trakcie przechodzenia na dietę barfową i szukam gotowych karm, które mogłabym podawać swojemu psu. Z góry dzięki za wszystkie opinie!
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: marija80 »

oo a co to takiego ta dieta barfowa ?
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: yataa »

haha też jeszcze 3 miesiące temu nie miałam zielonego pojęcia, ze coś takiego istnieje :) To taki dość nietypowy sposób żywienia, który polega na tym, ze podaje się psu tylko i wyłącznie surowe mięso. I ku mojemu zaskoczeniu to działa!
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: marija80 »

o wow to widzisz, człowiek uczy się całe życie :) ja to bym chyba jednak miała obawy, że taka dieta jest zwyczajnie zbyt monotonna. Nie obawiasz się tego ?
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: lulka »

a czego ma się obawiać :) ze nie podaje psu karmy nafaszerowanej chemią czy innymi konserwantami ? Surowe mięso jeśli jest dobrze przebadane i świeże to jest też mega odżywcze i pełnowartościowe. Pamiętajmy, że psy to nie ludzie :)
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: yataa »

no własnie, obawy na początku takie były ale weterynarz mnie przekonał i faktycznie ma to sens :) a Ty lulka masz jakieś doświadczenia związane z tą dieta i może z tymi karmami z Primexu ?
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: lulka »

tak, podaje je moim psiakom już prawie rok :) Super skład, dobra cena, duża wydajność. pamiętaj jednak, ze nie znajdziesz ich ( póki co) w sklepach zoologicznych. Trzeba szukać gabinetów weterynaryjnych, gdzie są dostępne. Na ich stronie jest cała aktualna rozpiska takich miejsc.

armatura hydrauliczna
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: yataa »

tak tak to wiem, nawet mam taki gabinet w mojej okolicy także z zaopatrywaniem się w karmy raczej nie będzie problemów :)
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: lulka »

no to nie ma się nad czym zastanawiać, działaj - niech psiak korzysta z dobroci tej diety :)
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: yataa »

No i co stało się, od kilku dni pies jest tylko na surowym mięsie. Kurczę myślałam, ze ta zmiana będzie bardziej uciążliwa a tu już pierwsza porcja zniknęła z miski w oka mgnieniu :) zaakceptowane :)
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: lulka »

no widzisz, mówiłam, że będzie dobrze :) to teraz spokojnie czekajcie na efekty a te na pewno będą mega pozytywne :)
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: yataa »

z każdym dn iem widze kolejne pozytywne zmiany, pies mi odżył, ma wiecej energii i nie jest już tak ospały jak wczesniej. ekstra zmiana :)
Awatar użytkownika
lulka
Posty: 49
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:52

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: lulka »

no i bajka, o to własnie chodziło :) a poczekaj aż minie 2-3 miesiące :) wtedy i zdrowie się poprawi. fajnie, ze coraz więcej osob dowiaduje się o tej diecie i wprowadza ją w życie.
Awatar użytkownika
ala
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2019, 17:09

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: ala »

Ja gdy chcę kupić kotu lub psu nową karmę najpierw zaglądam na https://cowsierscipiszczy.pl/ Jest tam bardzo dużo artykułów na temat zdrowia i żywienia psów i kotów. Warto się z nimi zapoznać, bo są naprawdę bardzo rzetelne i ciekawe.
Awatar użytkownika
ElizaiZosia89
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2020, 21:42

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: ElizaiZosia89 »

Naszemu psu najbardziej smakuję Royal Canin i taką karmę kupujemy najczęsciej w zoologicznym lub u weta.
mroźna

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: mroźna »

ja gotuje mojemu psu
wiórek

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: wiórek »

tez kiedys gotowalismy, ale zaczal sie problem jak oboje z zona zaczelismy pracowac bo zaczynalo brakowac na to czasu dlatego znalezlismy https://psibufet.pl/ gdzie na podstawie ankiety przygotowuja specjalne posilki dla danego psa wedle jego potrzeb :)
Weśka

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: Weśka »

My dlatego zdecydowaliśmy się na taką opcję na jesień, jak dieta sokowa i zdecydowanie polecam sobie na spróbowanie sprawdzić opcje diet jakie przygotowali. Ja nie za bardzo umiem gotować a poza tym nie lubię i też dużo pracujemy. Mam nadzieję, ze również będziecie pozytywnie zaskoczeni propozycjami!
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: Opinie na temat karm Barf Primex

Post autor: Weronika »

A skoro już jesteśmy przy karmach dla czworonogów - widzieliście już najnowszy ranking karm suchych dla psów dostępny na stronie internetowej https://babuzoo.pl/blog/najlepsza-mokra ... king-2021/? Jeśli jeszcze nie, to polecam się z nim zapoznać ;) Dzięki niemu będziecie wiedzieli, jaką karmę najlepiej kupić dla swojego pupila ;)
ODPOWIEDZ