Atopowe zapalanie skóry wyklucza normalne funkcjonowanie?

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Awatar użytkownika
Azalia
Posty: 186
Rejestracja: 25 lut 2020, 12:24

Atopowe zapalanie skóry wyklucza normalne funkcjonowanie?

Post autor: Azalia »

Jak to jest w rzeczywistości?
Czy atopowe zapalenie skóry to taka choroba, która wyklucza normalne funkcjonowanie, czy da się z tym żyć?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory czytałam co nieco o tym, jak to wygląda.
Wiem, że potrzebne są odpowiednie kosmetyki.
Coś poza tym?
MonikaŚ

Re: Atopowe zapalanie skóry wyklucza normalne funkcjonowanie?

Post autor: MonikaŚ »

W moim przypadku prawie wykluczyło. W momentach zaostrzenia choroby bywało czasem bardzo ciężko.
Teraz jest lepiej. Okresy wyciszenia są coraz dłuższe. Jest to zasługą tego, że znalazłam odpowiednie dermokosmetyki do stosowania. Używam tych z linii exomega control. Bardzo skuteczny jest żel do mycia 2w1, który super nawilża skórę, zmniejsza czerwone podrażnione plamy i uczucie swędzenia
Żanka

Re: Atopowe zapalanie skóry wyklucza normalne funkcjonowanie?

Post autor: Żanka »

MonikaŚ pisze: ↑20 mar 2021, 12:17 W moim przypadku prawie wykluczyło. W momentach zaostrzenia choroby bywało czasem bardzo ciężko.
Teraz jest lepiej. Okresy wyciszenia są coraz dłuższe. Jest to zasługą tego, że znalazłam odpowiednie dermokosmetyki do stosowania. Używam tych z linii exomega control. Bardzo skuteczny jest żel do mycia 2w1, który super nawilża skórę, zmniejsza czerwone podrażnione plamy i uczucie swędzenia
To ciężka choroba z którą trzeba nauczyć się żyć i kontrolować. Choruję od wielu lat i poznałam już wszystkie strony AZS. Znam te emolienty o których piszesz @MonikaŚ . Ja używam olejku do mycia. Jakoś mi bardzo spasował i tak już go mam. Bardzo dobrze koi i łagodzi czerwoną i podrażnioną skórę. Zapewnia solidne nawilżenie
Sabenia

Re: Atopowe zapalanie skóry wyklucza normalne funkcjonowanie?

Post autor: Sabenia »

Absolutnie nie wyklucza to normalnego funkcjonowania, wystarczy dobrać odpowiednie leki, kosmetyki pielęgnacyjne. Mój dermatolog przepisuje mi receptę na maść do wykonania na miejscu w aptece i farmaceutka w DOZie wykonuje dla mnie taki lek. Nie czeka się długo, następnego dnia zazwyczaj jest do odbioru.
ODPOWIEDZ