czystość pochwy

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Awatar użytkownika
Barucha
Posty: 191
Rejestracja: 30 maja 2019, 10:57

czystość pochwy

Post autor: Barucha »

Jak stwierdzić, że zachowuje się odpowiednią higienę i że wszystko jest w porządku, są na to jakieś badania etc?
Awatar użytkownika
Witaminna
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2019, 9:55

Re: czystość pochwy

Post autor: Witaminna »

widzialam, ze na https://tantumrosa.pl/kiedy-wykonac-bad ... ci-pochwy/ swietnie ten temat jest opisany, moze warto sobie zajrzec ? To na pewno sprawa z ktora warto zglosic sie do lekarza, bo nie ma co ryzykowac
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: czystość pochwy

Post autor: Weronika »

Niestety z doświadczenia wiem, że nawet wtedy, kiedy naprawdę bardzo mocno dba się o czystość i higienę, to infekcje dróg intymnych mogą się pojawić. Czy Waszym zdaniem zawsze w takich sytuacjach powinno się wybrać do lekarza ginekologa, czy można poradzić sobie domowymi sposobami lub lekami bez recepty?
Awatar użytkownika
caryca
Posty: 150
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:52

Re: czystość pochwy

Post autor: caryca »

Badania są na pewno ale ja jak dotąd robiłam tylko cytologię i test na hpv, wystraszyłam się tym że mam ten wirus i zaczełam regularnie stosować papilocare, ten żel działa profilaktycznie i wspomaga gojenie się zmian wywołanych wirusem hpv
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 69
Rejestracja: 25 maja 2019, 7:56

Re: czystość pochwy

Post autor: kasiunia »

Generalnie jestem zdania ,że w takich wypadkach konieczna jest wizyta u lekarza, który zleci potrzebne badania.Wtedy dowiemy się co nam dolega. Możemy też same sobie pomóc - uzbrajając się w odpowiednią wiedzę.Warto wiedzieć, co zrobić, żeby uchronić się przed infekcjami intymnymi oraz jak je zwalczyć.Właściwe postępowanie w przypadku gdy dolega nam zapalenie grzybicze pochwy spowoduje szybki powrót do zdrowia.Najlepszym wyborem jest użycie środków zawierających octenidynę, np. octenisept. pzdr
Awatar użytkownika
artie
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 14:09

Re: czystość pochwy

Post autor: artie »

Zgadzam się z Wami. Mi jednak nie jest to jakoś specjalnie potrzebne. Ale doceniam tutaj Wasze starania.
Zdzisiu, a Ty chodzisz na swoje wystawy? Po co? Przecież wiem, co namalowałem.
Awatar użytkownika
papcio
Posty: 96
Rejestracja: 15 maja 2019, 17:37

Re: czystość pochwy

Post autor: papcio »

To jest bardzo ważna sprawa, o którą należy bardzo szczególnie dbać. Bo znam kilka dziewczyn które bagatelizowały wcześniejsze sygnały i przez to bardzo często mają problem z infekcjami intymnymi. Dlatego też bardzo ważne jest udanie się do lekarza, który to z kolei zapisze na dobry i sprawdzony lek na infekcje intymne Zdaje sobie sprawę, że jest to dość wstydliwy problem, ale należy o takie szczegóły także zadbać
ODPOWIEDZ