Nieregularne miesiączki

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Grażynka

Nieregularne miesiączki

Post autor: Grażynka »

Strasznie mi to utrudnia życie bo nigdy nie wiem kiedy zacznie mi się kolejna miesiączka :(
Myślicie że to samo przejdzie czy jednak powinnam iść do ginekologa?
Awatar użytkownika
RombPodlaski
Posty: 54
Rejestracja: 08 paź 2019, 12:24

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: RombPodlaski »

To przypadłość, która świadczy o zaburzeniach owulacji więc szczególnie wtedy, jeśli planujesz zajść w ciążę powinnaś koniecznie iść z tym do lekarza.
Bardzo wyczerpująco temat nieregularnych, zbyt obfitych czy też zbyt rzadkich miesiączek opisali w tym artykule https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/niere ... a-plodnosc

Warto przeczytać :)
Awatar użytkownika
baskaa
Posty: 134
Rejestracja: 11 cze 2019, 18:02

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: baskaa »

u mnie takie nieregularne i bardzo bolesne miesiaczki okazaly sie jednymi z objawow endometriozy, ginekolog cos zauwazyl podczas usg i tak podejrzewal ze to endo, ale zlecil mi wybrac sie do szpitala medicover na dokladniejsze badania, tam zrobili sonovaginografie no i potwierdzilo sie. mysle ze nie powinnas tego bagatelizowac
Awatar użytkownika
magdi
Posty: 156
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:06

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: magdi »

To ja też tak miałam, że nigdy nie byłam pewna kiedy pojawi się kolejna miesiączka. Nie powiem, że nie raz miałam przez to stresujące sytuacje. Po prostu okres pojawiał się w najmniej odpowiedniej chwili. Przez to też seks był bardziej stresujący, co by wpadki nie zaliczyć. Dlatego zdecydowałam się na antykoncepcję.
daśka

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: daśka »

@magdi i teraz jak tę antykoncepcję stosujesz to jest lepiej? Mam podobny problem nie tylko z nieregularnymi ale też bolesnymi miesiączkami. Nie powiem, bo jest to dla mnie coraz bardziej męczące. Stąd moje pytanie jak to teraz u ciebie wygląda? Czy jesteś zadowolona?
Awatar użytkownika
magdi
Posty: 156
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:06

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: magdi »

daśka pisze: ↑24 lut 2021, 16:26 @magdi i teraz jak tę antykoncepcję stosujesz to jest lepiej? Mam podobny problem nie tylko z nieregularnymi ale też bolesnymi miesiączkami. Nie powiem, bo jest to dla mnie coraz bardziej męczące. Stąd moje pytanie jak to teraz u ciebie wygląda? Czy jesteś zadowolona?
Zdecydowanie lepiej i jestem bardzo zadowolona. Mam skuteczne zabezpieczenie, a jeśli chodzi o cykl to jak w zegarku teraz. Ja mam tabletki, które bierze się przez 21 dni, potem 7 dni przerwy i w tym czasie pojawia się krwawienie z odstawienia. Nie tylko regularnie, ale i dużo mniej obfite niż wcześniej.
daśka

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: daśka »

@magdi, to już dużo więcej wiem. Dzięki ci bardzo za odpowiedź, dobrze jak się wypowiada ktoś, kto ma podobne problemy i jeszcze znalazł sposób jak sobie z tym skutecznie poradzić. A jeszcze jeśli mogę zapytać to jakie ty tabletki stosujesz? Nie zaszkodzi zapytać o nie ginekologa, bo to że się wybiorę to już postanowione.
Awatar użytkownika
magdi
Posty: 156
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:06

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: magdi »

daśka pisze: ↑26 lut 2021, 20:54 @magdi, to już dużo więcej wiem. Dzięki ci bardzo za odpowiedź, dobrze jak się wypowiada ktoś, kto ma podobne problemy i jeszcze znalazł sposób jak sobie z tym skutecznie poradzić. A jeszcze jeśli mogę zapytać to jakie ty tabletki stosujesz? Nie zaszkodzi zapytać o nie ginekologa, bo to że się wybiorę to już postanowione.
Bardzo proszę, dla mnie to żaden problem odpowiedzieć. Co do tabletek to u mnie to belara. Wiadomo, że to ginekolog decyduje, ale zapytać zawsze można.

brother mfc 3
daśka

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: daśka »

@magdi, jeszcze raz wielkie dzięki. Cieszę się, że trafiłam na ten wątek. Dużo więcej wiem i może w końcu i ja będę mogła normalnie funkcjonować. Muszę koniecznie wybrać się do ginekologa, niech mi wszystko wytłumaczy, zbada i zobaczymy co dalej. Ale jestem dobrej myśli dzięki tobie :)
żabka

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: żabka »

ja swojego czasu tez mialam problem z nieregularnymi miesiaczkami, do tego bolesnymi... cykle raz trwaly 28 dni, a innym razem 33... porazka jedna wielka.. tez zdecydowalam sie na antykoncepcje hormonalna, tyle, ze ja przyjmuje tabletki Vines, zdecydowanie bardzie wole z opcja placebo, bo tak to by mi sie wszystko pomieszalo :)
świnka

Re: Nieregularne miesiączki

Post autor: świnka »

Przyczyn nieregularnych miesiączek może być sporo... Najlepiej, żeby wszystko zdiagnozował dobry ginekolog. Ja przynajmniej raz do roku stawiam się na wizytę do Babka Medica w Warszawie (przy ul. Wąwozowej). To moja sprawdzona placówka, z doskonałymi lekarzami. Z ginekologów polecam dr Justynę Szczepańską-Szlagę - mam do niej zaufanie i nie będę zmieniać.

silniki do kosiarek spalinowych
ODPOWIEDZ