Ozonowanie

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Belinda

Ozonowanie

Post autor: Belinda »

Przychodzę z pytaniem - jestem mamą dwóch małych alergików i szukam jakiegoś rozwiązania problemu w domu. Kupiliśmy oczyszczacz powietrza i faktycznie, jest nieco lepiej, ale nadal dzieciaki chodzą zakatarzone. Zastanawiam się, czy regularne ozonowanie pomoże w takiej sytuacji? Wiecie coś na ten temat?

frisian duck
Horacy

Re: Ozonowanie

Post autor: Horacy »

Alergia dzieci może miec różne podłoża. Warto sprawdzić czy w mieszkaniu nie ma gdzieś grzyba. Bo nie zawsze jest on widoczny - może być za meblami, pod podłogą, za płytkami itp. Dlatego, gdy dzieci mają problem i w domu się alergia nasila, warto przeprowadzić badania budowlane by sprawdzić, czy na pewno nie jest to wina grzyba. Takie badania przeprowadza firma Eko Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/. Działa ona kompleksowo, przeprowadzą ekspertyzę budowlaną, stwierdzą jaki grzyb stwarza problem i przedstawią jakie prace wykonać i jakich środków użyć by skutecznie usunąć szkodliwego grzyba z domu.
karyga

Re: Ozonowanie

Post autor: karyga »

Mam firmę, w której przewożę dostawczkami nasze produkty spożywcze codziennie. Oczywiście samochody są regularnie ozonowane. Robimy to, by zneutralizować w nich zapachy, by zlikwidować wszystkie bakterie, wirusy i grzyby. Taką usługę zamawiamy z firmy Revival https://www.revival.net.pl/ozonowanie ze Złotokłos k. Piaseczna. Oni ozonowali nam także mieszkanie w Warszawie, szybko się zjawili i wykonali swoją usługę profesjonalnie oraz kompleksowo. Zdecydowanie mogę ich polecić, świetnie się spisują.
kaseria

Re: Ozonowanie

Post autor: kaseria »

O tak, ozonowanie zdecydowanie pomaga! Ja robiłam regularne ozonowanie, oczyszczacz też mam, chociaż już nie mam alergii. Na szczęście poszłam do pani alergolog, która mnie prowadziła przez długi czas i u której miałam zabieg odczulania, który okazał sie skuteczny. To pani alergolog Teresa Stelmasiak z gabinetu w Lublinie jest zdecydowanie rzetelna i godna polecenia. Uważam, że warto skorzystać z jej usług, ja się na niej nie zawiodłam. Obecnie już nie potrzebuje ozonowania, ale oczyszczacz powietrza zawsze się przydaje :).
ODPOWIEDZ