Rehabilitacja kręgosłupa

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Awatar użytkownika
Skałosz63
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2020, 6:18

Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Skałosz63 »

Witam serdecznie. Potrzebuję zapisać się na rehabilitację kręgosłupa. Właściwie powinienem to zrobić już dawno, ale jakoś nie było okazji. Podejrzewam, że terminy będą długie, ale mnie przyda się fizjoterapia w Poznaniu. Mieliście jakieś większe problemy ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu? Może będziecie w stanie mi coś doradzić.
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Weronika »

A czy przy problemach z kręgosłupem warto zainwestować w jakiś sprzęt do fizykoterapii w domu? Jeśli tak, to co moglibyście polecić? Jakie sprzęty lub akcesoria Wam najbardziej pomagają? Czy lepiej postawić na coś do ćwiczeń, na przykład wałki, czy na poduszkę ortopedyczną lub matę do akupresury? Jak sądzicie?
Awatar użytkownika
sniezka
Posty: 101
Rejestracja: 30 lis 2019, 10:33

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: sniezka »

ja juz jakis czas uczeszczam na rehabilitacje , mialam wypadek samochodowy, bardzo powazny i nie moge chodzic, jesli bede regularnie cwiczyc, to jest szansa ze wroce do sprawnosci, na ten moment w przemieszczaniu sie bardzo pomaga mi wózek inwalidzki Lublin fajnie, ze jest opcja na wynajem, bo nie stac mnie na zakup nowego wozka a poruszac sie jakos trzeba
Antoś

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Antoś »

Wszystkim zainteresowanym chciałbym polecić Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso, które jest specjalistycznym miejscem zajmującym sie kompleksową rehabilitacją. W przypadku takich zabiegów warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby wrócić do pełni funkcjonowania, dlatego polecam Wam sprawdzić ich usługi rehabilitacja.
Przemuś17

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Przemuś17 »

Każda rehabilitacja to poważna sprawa. Według mnie warto zaopatrzyć się w porządnej jakości orteze lub stabilizator. Na stronie https://sklep.medreha.pl/ortezy-i-stabi ... -na-kostke znajdziecie bardzo duży wybór takich produktów. Między innymi możecie kupić ortezy i stabilizatory na kostkę.
karał

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: karał »

Rehabilitacja jest bardzo kluczowa jeśli ucierpiało zdrowie. W CM Gamma w Warszawie na Mokotowie podobno stosują bardzo nowoczesny sprzęt i ćwiczenia, które pomagają nawet najbardziej poszkodowanym. Myślę, że warto się z nimi skontaktować, bo powrót do zdrowia jest najważniejszy, ale warto wybierać lekarzy, którzy mają sporą wiedzę i doświadczenie w tej tematyce. Ich placówka mieści się przy ulicy Bobrowieckiej 8. Będziecie zadowoleni.
Łucja

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Łucja »

Skałosz63 pisze: ↑13 sty 2021, 22:50 Witam serdecznie. Potrzebuję zapisać się na rehabilitację kręgosłupa. Właściwie powinienem to zrobić już dawno, ale jakoś nie było okazji. Podejrzewam, że terminy będą długie, ale mnie przyda się fizjoterapia w Poznaniu. Mieliście jakieś większe problemy ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu? Może będziecie w stanie mi coś doradzić.
Osobiście w prywatnym centrum rehabilitacyjnym we Wrocławiu znałam termin od razu, mają bardzo dobrze wyposażone gabinety i wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Sprzęt do fizykoterapii również należał do nowocześniejszych. Więc zdecydowanie tylko rehabilitacja tylko prywatnie.
Partyś77

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Partyś77 »

Jeśli chodzi o rehabilitacje to uważam, że warto zainwestować w stabilizator kostki. Według mnie takie stabilizatory przyspieszają leczenie i ułatwiają poruszanie się ale można też o to zapytać lekarza. Z tego co kojarzę to w internecie takich stabilizatorów można znaleźć mnóstwo.
Violuśka

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Violuśka »

Zanim zaczniemy myśleć o zabiegu operacyjnym starajmy się doprowadzić do dobrej rehabilitacji kręgosłupa i innych zabiegów w tym zabiegów fizjoterapeutycznych. Razem z mężem korzystamy z takich zabiegów z dobrym skutkiem. W naszej przychodni zaszły niedawno znaczące zmiany w obsłudze pacjentów. Otóż zainstalowano program do umawiania wizyt ,który ułatwia ten proces a także przypomina pacjentom o nadchodzącym terminie wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
mirunek
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 23:42

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: mirunek »

Mnie na szczęście nie była potrzebna rehabilitacja, ale mojej siostrze już tak. Dość długo szukała takiego miejsca gdzie faktycznie zajmą się jej problem z kręgosłupem na poważnie no i ostatecznie wybrała Centrum Damiana https://www.damian.pl/rehabilitacja-warszawa/ . Była bardzo zadowolona z efektu jak i podejścia rehabilitantów do jej problemu.
sarił

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: sarił »

Ja miałam fizjoterapię, niektóre ćwiczenia mogę dalej robić sama w domu, co bardzo mi pomaga, zwłaszcza że pracuje jako stylistka rzęs, wiec całymi dniami jestem non stop nachylona, a moje ręce mi powoli mi odpadają. Sprzęt do ćwiczeń i tejpy kupuję w sklepie internetowym z artykułami fizjoterapeutycznymi Fizjomix: https://fizjomix.pl/_cms/view/-1/kontakt.html To rzetelny sklep, mają produkty w korzystnych cenach, są one bardzo dobrej jakości, doskonale mi się sprawdzają.
Darexć

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Darexć »

Jeżeli ktoś z was szuka dobrego punktu, który zajmuję się rehabilitacją to polecam ten punkt OKS-MED - rehabilitacja Jarocin https://www.oks-med.pl/kontakt. Ja sama do nich chodzę na ultradźwięki i prądy i powiem wam, że naprawdę jestem bardzooo zadowolona bo moje dolegliwości bólowe odeszły w niepamięć.
Błażej

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Błażej »

Ja mogę polecić wam klinikę FMC Centrum Medyczne to prywatna polska klinika oferująca usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu większości dziedzin medycyny. To nowoczesne i dobrze wyposażone centrum medyczne gdzie pracują najlepsi specjaliści. Polecam.
Friś

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Friś »

Szukając przede wszystkim dobrego gabinetu w którym zajmą się skutecznie rehabilitacją i wyleczeniem kontuzji, to zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście również zwrócili uwagę na ofertę przygotowaną przez https://reha-kfz.pl/uslugi/rehabilitacja-barku/ z pomocą których w końcu udało mi się wyjść na prostą i co najważniejsze wyleczyć uciążliwą kontuzję barków, przez którą ledwo wstawałem z łóżka, nie mówiąc już o treningach. Jak się okazało naprawdę można sobie z tym problemem poradzić i mam nadzieję, że także będziecie zadowoleni!
łunio

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: łunio »

Fizjoterapeuta musi być przede wszystkim dobry, bo z kręgosłupem nie ma żartów. A stosujesz coś doraźnie przeciwbólowego? Bo mogę Ci polecić DMSO, ja co prawda nie miałam problemów z kręgosłupem, ale z kostką już tak i ten żel - https://www.izdrowiej.pl/pl/p/ZelKrem-d ... 250ml/2925 bardzo mi pomagał i koił ból :)
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 359
Rejestracja: 14 sty 2020, 19:30

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Kamilla36 »

Prowadzę własny gabinet rehabilitacji i chociaż kocham swoją pracę, wiele obowiązków mnie przytłacza. Wielką ulgą byłoby dla mnie gdyby fizjoterapeuta rejestracja przebiegała online. Właśnie dlatego zamierzam zainwestować w program do prowadzenia gabinetu fizjoterapeutycznego rsqphysio.
Qwerty4

Re: Rehabilitacja kręgosłupa

Post autor: Qwerty4 »

Fizjoterapia to niezwykle skuteczna forma wsparcia w powrocie do pełnej sprawności i zdrowia. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy, PZU Zdrowie - https://zdrowie.pzu.pl/ oferuje szeroką gamę usług fizjoterapeutycznych. Ich doświadczeni specjaliści znajdują się nie tylko w ich oddziałach, ale także w licznych punktach partnerskich rozsianych po całej Polsce. Dzięki temu łatwo dostępna jest wysokiej jakości fizjoterapia, pomagająca w leczeniu różnorodnych schorzeń.
ODPOWIEDZ