uzależnienie od leków przeciwbólowych

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
liśnik13

uzależnienie od leków przeciwbólowych

Post autor: liśnik13 »

Cześć wszystkim. Chciałbym wam wszystkich uświadomić z problemem jakim jest uzależnienie od leków przeciwbólowych! Jest to coś co każdy powinien wiedzieć. Niestety wiele osób jest uzależnionych nieświadomie. Polecam wszystkim materiał i p ozdrawiam wszystkich serdecznie. Życzę miłego wieczoru!
Jakimiś

Re: uzależnienie od leków przeciwbólowych

Post autor: Jakimiś »

Nie sądziłam, że od leków można się uzależnić lecz niestety można. Wiem, bo moja siostra po operacji to nie może obyć się bez leków przeciwbólowych bo twierdzi, że ją ciągle boli. A ja uważam, że po prostu uzależniła się od tych wszystkich leków. W związku z tym zastanawiam się nad tym jak mogę jej pomóc. I tak dowiedziałam się, że w ośrodku Mental Relax pomogą jej wyjść z tego uzależnienia i uświadomią, że ten ból który odczuwa nie jest wcale taki nie do wytrzymania.
papciuś

Re: uzależnienie od leków przeciwbólowych

Post autor: papciuś »

W sumie to sama zastanawiam się nad tym czy takie uzależnienie od leków jest poważnym uzależnieniem? Lecz wydaje mi się, że uzależnienie to uzależnienie z którym to musimy walczyć i tyle. I tak też między innymi udało mi się dowiedzieć, że w ośrodku Nefo możemy taką walkę na spokojnie podjąć. Także na pewno będę starała się taką osobę namówić na pobyt w tym ośrodku.
BeataĆ189

Re: uzależnienie od leków przeciwbólowych

Post autor: BeataĆ189 »

Uzależnienie od leków jest tak samo ciężkie i niebezpieczne jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków. Kilka lat temu miałam wypadek i miałam połamane i można powiedzieć, że przez pół roku byłam wyłączona ż życia... Moje organy były po przemieszczane, ręce połamane...jednym słowem jeden wielki ból. Lekarz przepisywał mi dobre leki przeciwbólowe, które powodowały, że czułam się lepiej. Powiem wam, że dobre samopoczucie było jak brałam lek a potem zwijałam się z bólu. Kiedy doszła do siebie....leki były zawsze gdzieś obok...szłam do lekarza po kolejne i lekarz już nie dawał mi tak silnych leków. Bardzo mnie to złościło..... i nie podejrzewałam, że mogę być uzależniona - mnie po prostu boli ręka. Moja przyjaciółka widziała co się zemną dzieje i powiedziała, że jest taki ośrodek https://terapiawenus.pl/lekomania/ w Warszawie, który zajmuję się i pomaga osobą, które po prostu się uzależniły. Miałam jeszcze trochę godności i zgodziłam się...
Buśkaa

Re: uzależnienie od leków przeciwbólowych

Post autor: Buśkaa »

A brane już było pod uwagę takie profesjonalne leczenie? Na przykład poczytaj na https://szansanawolnosc.pl/ to świetne miejsce i leczenie uzależnień w Ustroniu ma bardzo wysoką skuteczność!
ODPOWIEDZ