detoksy sokowe - tak czy nie ?

Szukasz porady? Chcesz wiedzieć, co na dany temat sądzą inni? Pytaj, na pewno ktoś Ci pomoże!
Mićka

detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Mićka »

Cześć wszystkim :) czy macie jakieś doświadczenia z popularnymi ostatnio detoksami sokowymi ? Generalnie staram się zdrowo odżywiać ale wiadomo, czasem też zgrzeszę. Ostatnio czuje się taka zmęczona i ciągle ospała, muszę ucinać krótkie drzemki w ciągu dnia by jako tako funkcjonować. Wolałabym jednak tego unikać ;/ czy taki detoks sokowy może mi pomóc stanąć na nogi ?
opąla

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: opąla »

kurcze sama nie wiem, tez o tym mysle ale nigdy nie probowalam i zastanawiam się czy ja bym w ogole dala rade wytrzymać kilka dni tylko na sokach ? nie chodzi się wtedy głodnym ?
Marzęna

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Marzęna »

ja byłam już na takim detoksie 2 razy, staram się robić sobie takie oczyszczanie raz na rok :) Piłam soki z Nuja - polecam! Kolorowe, smaczne, niektóre bardziej słodkie, inne bardziej kwaśne - no nudy nie ma :) można wybrać opcję 5 dni ale dla mnie 3 są jednak najbardziej optymalne. I nie - nie chodziłam głodna :)
Mićka

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Mićka »

dzięki za info, poczytałam o tych sokach NUJA i faktycznie wygląda to całkiem ciekawie. Chyba też na próbę zrobię sobie taki 3 dniowy detoks. Mówisz, ze soki są smaczne?
Marzęna

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Marzęna »

Mićka pisze: ↑12 paź 2020, 18:08 dzięki za info, poczytałam o tych sokach NUJA i faktycznie wygląda to całkiem ciekawie. Chyba też na próbę zrobię sobie taki 3 dniowy detoks. Mówisz, ze soki są smaczne?
Tak bardzo smaczne :) pakietów do wyboru jest co prawda kilka ale ja miałam ten, gdzie do wypicia każdego dnia było 6 soków :) to niecałe 1000 kcal dziennie. dodatkowo niby możesz w ciągu dnia pić kawę czy herbatę ale u mnie była to tylko woda :)
Mićka

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Mićka »

Marzęna pisze: ↑12 paź 2020, 18:55
Mićka pisze: ↑12 paź 2020, 18:08 dzięki za info, poczytałam o tych sokach NUJA i faktycznie wygląda to całkiem ciekawie. Chyba też na próbę zrobię sobie taki 3 dniowy detoks. Mówisz, ze soki są smaczne?
Tak bardzo smaczne :) pakietów do wyboru jest co prawda kilka ale ja miałam ten, gdzie do wypicia każdego dnia było 6 soków :) to niecałe 1000 kcal dziennie. dodatkowo niby możesz w ciągu dnia pić kawę czy herbatę ale u mnie była to tylko woda :)
dziś dostałam soki :) od jutra zaczynam, już się doczekać efektów nie mogę :) trzymajcie kciuki żebym dała radę :)
Marzęna

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Marzęna »

Pewnie, że trzymam kciuki :) na pewno się uda koniecznie daj znać jak wrażenia i czy Ci soczki smakują :)
Mićka

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Mićka »

dziewczyny sorry, że dopiero teraz pisze ale miałam zawirowania w pracy i brak czasu :) tak czy siak jestem już 2 tygodnie po detoksie i powiem tak - wow! spokojnie wytrwałam, cieszę się już efektami oczyszczenia organizmu :) na pewno po nowym roku raz jeszcze skorzystam :)
Marzęna

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Marzęna »

Mićka pisze: ↑30 lis 2020, 8:25 dziewczyny sorry, że dopiero teraz pisze ale miałam zawirowania w pracy i brak czasu :) tak czy siak jestem już 2 tygodnie po detoksie i powiem tak - wow! spokojnie wytrwałam, cieszę się już efektami oczyszczenia organizmu :) na pewno po nowym roku raz jeszcze skorzystam :)
spoko spoko ten okres świąteczno noworoczny jest bardzo zabiegany :) najważniejsze, że spróbowałaś i jesteś zadowolona :) twraz tylko pilnuj tego by powtarzać to raz na jakiś czas i będzie super :)
Awatar użytkownika
venduin
Posty: 187
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:07

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: venduin »

No dobra, a jeśli chodzi o wody z oferty https://dlapacjenta.pl/wody-mineralne-i-lecznicze.html to które są najlepsze? W sensie czy wody lecznicze faktycznie posiadają takie właściwości jak jest opisane czy niekoniecznie?
dęmka

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: dęmka »

takie detoksy sokowe są bardzo fajne, sama byłam już na 2 takich dietach oczyszczających ( też zamawiałam zestawy z Nuja ). Myślę, ze każdy z nas powinien raz na jakiś czas sobie taką dietę zafundować, to wyjdzie tylko na zdrowie.
Kłaczek

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: Kłaczek »

Jeśli chcesz oczyścić organizm to musisz pić wodę i najlepiej źródlaną bo ta mikroelementy i elektrolity. Ja osobiście stawiam na produkty https://iwoniczanka.pl/ bo nie dość że są wysokiej jakości to jeszcze w szklanych butelkach a te są o wiele lepsze niż plastikowe. Jak wiadomo mikrocząsteczki plastiku przedostają się do naszego organizmu a to jest niewskazane jeśli chcesz dbać o siebie. Oprócz wody mają w ofercie soki i nektary więc znajdziesz coś dla siebie i bliskich.
uśkaja

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: uśkaja »

Ja jak chce oczyścić organizm to funduję sobie głodówkę. Ale to nie znaczy że nie siegam po zdrowe soki. Zobaczcie tu https://www.bee.pl/t/kiszone-warzywa Soki, koncentraty z kiszonych i fermentowanych warzyw i owoców. W tym sklepie znajduje się duża propozycja i to w promocyjnych cenach.
Awatar użytkownika
milla27
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2019, 14:12

Re: detoksy sokowe - tak czy nie ?

Post autor: milla27 »

Nie wiem czy takie detoksy sokowe są zdrowe, ale generalnie picie soków jak najbardziej tak. Tyle tylko, że muszą to być soki wysokie jakości.Rzuć okiem tu https://korabgarden.pl/produkty/sok-z-a ... remium-nfc na sok z aronii od Korab Garden. Pełen witamin, tłoczony na zimno, z całych owoców, które pochodzą z ekologicznych upraw producenta. Takie soki moim zdaniem warto pić.
ODPOWIEDZ