Zatwardzenie i hemoroidy

Szukasz porady? Chcesz wiedzieć, co na dany temat sądzą inni? Pytaj, na pewno ktoś Ci pomoże!
mąsniak

Zatwardzenie i hemoroidy

Post autor: mąsniak »

Jak radzicie sobie z zatwardzeniem? Stosujecie raczej naturalne metody, czy leki? Zatwardzenie nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwierają najróżniejsze dolegliwości, a samo wypróżnianie po dłuższym czasie jest bardzo nieprzyjemne, bolesne.
dyrka

Re: Zatwardzenie i hemoroidy

Post autor: dyrka »

mąsniak pisze: ↑04 paź 2021, 7:39 Jak radzicie sobie z zatwardzeniem? Stosujecie raczej naturalne metody, czy leki? Zatwardzenie nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwierają najróżniejsze dolegliwości, a samo wypróżnianie po dłuższym czasie jest bardzo nieprzyjemne, bolesne.
Przy większych problemach na mnie działa xenna ale takie zaparcia poważniejsze raczej rzadko mi się zdarzają. Teraz kiedy zdrowo się zaczełam odżywiać naprawdę rzadko miewam zaparcia, wtedy wystarczą owoce czy suszone śliwki albo siemię. Wiadomo, trzeba też pamiętać o wodzie, jeśli pijesz jej za mało to też może się przyczyniac do powstawania zaparć :)
Miłka

Re: Zatwardzenie i hemoroidy

Post autor: Miłka »

Moja mama ma straszne problemy z hemoroidami i widzę na jej przykładzie jak ciężka to dolegliwość. Mogę mieć skłonności do ich powstawania i bardzo się tego obawiam. Tym bardziej, że jakiś czas temu pojawiły się u mnie zaparcia. A wiadomo, że to zaparcia są głównym powodem ich powstawania.
Problem był tym większy, że nie działałyna mnie żadne naturalne metody, ani suplementy. Koleżanka z pracy powiedziała mi o czopkach evaqu. Kupiłam je i okazały się bardzo skuteczne. Pomogły wyregulować proces wypróżniania. Nie uzależniają.
Alona

Re: Zatwardzenie i hemoroidy

Post autor: Alona »

@ Miłka znam temat bardzo dobrze bo zaparcia dokuczały mi długo i za nic nie mogłam sobie z nimi poradzić. Próbowałam się ich pozbyć na różne sposoby i zawsze z marnym skutkiem. Czasem było, że coś podziałało, ale za jakiś czas problem zaparć wracał jak bumerang.
Znajoma farmaceutka w aptece powiedziała mi kiedys o czopkach musujących. Kupiłam, ale chyba bez większego przekonania.
Okazały się dla mnie prawdziwym wybawieniem. Szybko pomogły w zaparciach. Nie działają gwałtownie - do 15 minut konieczna wizyta w toalecie. Pomagają regulować wypróżnianie. Dla mnie rewelacyjne
ODPOWIEDZ