Zdrowy sen

Szukasz porady? Chcesz wiedzieć, co na dany temat sądzą inni? Pytaj, na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
heniutek
Posty: 32
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:02

Zdrowy sen

Post autor: heniutek »

Ostatnio ze znajomymi poruszaliśmy kwestię zdrowego snu. Doszliśmy do tego, iż największym problemem jest to, iż ktoś ze współmałżonków chrapie. O ile jest to niezbyt głośne chrapanie, a druga osoba nie ma problemów ze spaniem to problem można zbagatelizować. W przeciwnym wypadku warto znaleźć takie rozwiązanie, które będzie skuteczne. Sporo osób chwali http://sposobynachrapanie.pl/, ze względu na rozwiązania, które mogą zminimalizować ten problem. Czasem jednak sytuacja jest na tyle poważna, iż konieczne będzie udanie się do lekarza. Tak - chrapanie też może być objawem choroby, której nie należy bagatelizować.

b bill

Awatar użytkownika
wiki01
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2020, 11:05

Re: Zdrowy sen

Post autor: wiki01 »

Zastanawialiście się ile dorosły człowiek potrzebuje snu? Od czego to zależy? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie na https://dekorativa.pl/blog/ile-czlowiek-potrzebuje-snu Polecam przeczytać.

Awatar użytkownika
storczyk
Posty: 45
Rejestracja: 07 sty 2020, 16:36

Re: Zdrowy sen

Post autor: storczyk »

Problemy ze snem mogą być pierwszym etapem choroby Alzheimera. Na szczęście obecnie można zapisać się na terapię, która leczy takie choroby przewlekłe i okazuje się bardzo skuteczna. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie: www.ortmedis.eu. Myślę, że to przełom w dziedzinie medycyny, ponieważ dawniej takie choroby były uznawane za niewyleczalne. Warto dowiedzieć się więcej.

Awatar użytkownika
Piksel
Posty: 88
Rejestracja: 17 gru 2019, 11:31

Re: Zdrowy sen

Post autor: Piksel »

Na moje problemy ze snem pomogła melatonina naturalna, która wyregulowała mój wewnętrzny zegar biologiczny. Jestem naprawdę zadowolony z suplementacji :)

Awatar użytkownika
stokrotka
Posty: 157
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:12

Re: Zdrowy sen

Post autor: stokrotka »

Zgadzam się, melatonina ma ogromny wpływ na jakość i długość snu i co gorsza z wiekiem wydzielanie jej się zmniejsza więc niekiedy warto ją przyjmować w suplementach jeśli masz kłopoty z snem

Awatar użytkownika
MAYA
Posty: 123
Rejestracja: 27 wrz 2019, 8:54

Re: Zdrowy sen

Post autor: MAYA »

Leczenie bezsenności może być bardzo trudne, szczególnie jeśli nie znamy jej przyczyny. Warto mieć też na uwadze, aby takiego problemu nie bagatelizować, ponieważ może on prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Na stronie https://terapiabezsennosci.pl/ można znaleźć wszelkie informacje na temat bezsenności.

ODPOWIEDZ