Nasze poglądy polityczne

Tutaj dzielimy się ciekawymi artykułami o tematyce politycznej, wymieniamy się opiniami i dyskutujemy o naszych poglądach.
Awatar użytkownika
brunettee
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2020, 9:32

Nasze poglądy polityczne

Post autor: brunettee »

Po ostatnich wyborach, które pokazały, że nasz kraj jest bardzo, ale to bardzo podzielonym narodem jeśli chodzi o przekonania i wybory polityczne zaczęłam się zastanawiać skąd te nasze poglądy tak naprawdę się biorą. Jednak wszyscy żyjemy w tym samym państwie, nasze rodziny przekazały nam podobne wzorce kulturowe i wychowanie, mamy stały i praktycznie taki sam dostęp do mediów- teraz już nie ma tak, że np. osoby mieszkające na wsi są "zamknięte" na świat, bo mają taki sam dostęp do informacji jak osoby z miast i coraz częściej się kształcą itd. Szukałam jakichś książek na ten temat lub artykułów, ale niestety za dużo w internecie w tym temacie nie znalazłam :cry: Natrafiłam na jeden artykuł, w którym autorzy tłumaczą nasze poglądy polityczne naszym typem osobowości. Nie powiem zaciekawiło mnie to :D Jeśli znacie bardziej obszerne prace lub książki w tym temacie to bardzo proszę o tytuły :)

A tutaj ten wcześniej wspomniany artykuł https://perso.in/blog/czy-osobowosc-zdr ... olityczne/